Zadbaj o swoje zdrowie

„Zdrowie powstaje, gdy ciało w stosunku do trybu życia zachowuję się zgodnie z naturą, choroba natomiast, gdy zachowuje się niezgodnie z naturą”.

O mnie

Dowiedz się więcej

Jestem absolwentką dietetyki Małopolskiej Wyższej Szkoły im. Józefa Dietla w Krakowie.

    Zainteresowanie przedmiotem studiów towarzyszyło mi już na wcześniejszych etapach edukacji, widziałam jak wielkim obciążeniem wśród części moich koleżanek i kolegów jest zmaganie się z problemem nadwagi i otyłości . Sama na sobie doświadczyłam, jak bolesnym przeżyciem może być stygmatyzowanie w szkolnym środowisku słowem „gruba” lub „gruby”.

Zaczęłam zgłębiać zagadnienia dietetyki w oparciu o podręczniki akademickie już na etapie szkoły średniej. Po maturze nie miałam żadnych wątpliwości, gdzie skierować swoje kroki, odczuwając, że dietetyka jest moim powołaniem. Ukończone studia nie zamknęły mnie w kole samozadowolenia, przeciwnie, rozwijam swoje kompetencje, aktualizuję swoją wiedzę w oparciu o naukową literaturę przedmiotu polską i obcojęzyczną, doskonaląc tym samym swój warsztat pracy, poszerzam swoją wiedzę w zakresie tematyki żywienia i medycyny funkcjonalnej. Czytaj dalej...

Czym jest dietetyka?

    Gdyby sięgnąć po definicję słownikową, określilibyśmy dietetykę jako interdyscyplinarną naukę medyczną, zajmującą się żywieniem zarówno chorego jak i zdrowego człowieka. Opiera się na wiedzy medycznej, biochemicznej i technologicznej i psychologicznej. Czytaj dalej...

Cennik usług

Wskazane jest, ale nie wymagane, by pacjent przyniósł ze sobą aktualne badania laboratoryjne : - morfologia - lipidogram - panel tarczycowy - próby wątrobowe Aspat, ALT, ALP, GGTP - glukoza i insulina na czczo - witamina D. - kwas moczowy - żelazo, ferrytyna -badanie ogólne moczu Proszę o trzydniowy dzienniczek żywieniowy, w którym należy zapisać wszystkie spożywane przez ostatnie trzy dni posiłki, przekąski, napoje oraz godziny posiłków.
Pierwsza wizyta
W trakcie pierwszej wizyty przeprowadzam z pacjentem wywiad żywieniowy, analizuję dotychczasowy sposób żywienia, omawiam błędy żywieniowe, przeprowadzam analizę składu ciała, wydaję wstępne wskazówki i zalecenia odnośnie nowej strategii żywieniowej.
Jadłospis
Po pierwszej wizycie pacjent otrzymuje zalecenia, propozycje zmian w dotychczasowym sposobie żywienia, wskazówki dotyczące planowania i przygotowania posiłków.
Wizyta kontrolna
Częstotliwość wizyt kontrolnych dostosowana jest do indywidualnych potrzeb pacjenta. Podczas wizyty omawiamy efektywność zastosowanych strategii żywieniowych .

Kontakt

Myśli motywacyjne

Człowiek nie żyje, aby jadł, ale je aby żyć.

Sokrates

Pokarm jest warunkiem życia ludzkiego, ilość i jakość pokarmu warunkiem jego przedłużenia.

Andrzej Czesław Klimuszko

Ten, kto chce pozostać w dobrym zdrowiu, powinien unikać smutnych nastrojów i zachowywać radosny umysł.

Leonardo da Vinci

Szczęście to po prostu dobre zdrowie i zła pamięć.

Ernest Hemingway

Najlepszy sposób zachowania zdrowia – nie jeść, gdy się nie chce, i przestać jeść, gdy jeszcze jest chęć do jedzenia.

Sadi z Szirazu

Gniew i zemsta fatalnie wpływają na ciśnienie i trawienie. Wybaczenie jest dobre dla zdrowia.

Desmond Tutu

Zdrowie i fizyczne i stan psychiczny są ściśle ze sobą powiązane.

Awicenna

Kontakt

Masz pytania? Skontakuj się ze mną!

Adres

Miejsce Piastowe, ul. Jaćmierz 24

Email

marta.dietoterapia@gmail.com

Telefon

+48 733 074 520

Godziny otwarcia

Poniedziałek - Piątek
Sobota: